Wyścigi
Atak na tor wyścigów konnych Służewiec odbył się już pierwszego dnia powstania w tamtym czasie Tor wyścigów konnych służył Niemcom jako Lotnisko.
Polacy bardzo dobrze rozpoczynają, przeskakują mur, zajmują budynki gospodarcze i stajnie z różnych stron. Szczególnie waleczna jest kompania K-1.
Kampania K-3 skutecznie ostrzeliwuje te trybuny, ale brakuje amunicji i sprzętu. Polacy mają szansę na zdobycie toru, ale pod warunkiem, że niemieckiej załodze skończy się amunicja. Niemcy jednak nie poddają się - na odsiecz przychodzą im jednostki z Okęcia i spychają Polaków, tam gdzie można ich dobić.
- Rozpoczynają zmasowany ostrzał, Polacy padają pod ich naporem - nie mogą się wycofać ani manewrować - zostają uwięzieni. Sytuacja jest tragiczna, w czasie odwrotu ginie ponad 120 żołnierzy batalionu „Karpaty” - mówi Grudek.
Powstańcy wycofują się do ulicy Wałbrzyskiej, w okolice pocarskiego Fortu „Służewiec”, gdzie przez jakiś czas jeszcze się bronią, a potem zaczyna się chaotyczny odwrót - przede wszystkich w kierunku Lasu Kabackiego i Lasów Chojnowskich a także w rejon Doliny Potoku Służewieckiego
Następny adres: ul. Puławska 145
Dla spacerowiczów wirtualnych: Następny kod to: Majster